Jeg har tittet litt rundt på gifteringer og har forelsket meg helt i noen som heter “spoon rings”. Mest på grunn av historien bak ringene, som bare gjør dem enda nydeligere.
Skje-ringer ble til på 1600-tallet som gifteringer til tjenere som ikke hadde råd til dyre metaller. Tjenere stjal en sølvskje fra “mesteren” sin og fikk den bøyd til en giftering – noe som ofte førte til syv års straff om de ble tatt. Offeret som tjenerene gjorde for å gi sin elskede en ring i edelt metall skal være et symbol på en tidløs kjærlighetsgave.
Ok, litt rart at jeg synes det er romantisk og vakkert med stjeling, men det er en sølvskje. En liten sølvskje for å kunne gi kjærligheten i sitt liv en ring av edelt metall i en tid da slikt var forbeholdt overklassen.
I dag kan man jo heller se på det som kreativ gjenbruk, siden man strengt talt har råd til edelt metall og man ikke egentlig har stjålet en skje.
Jeg synes det var en litt morsom ide til meg og Roar. Litt fordi jeg synes de var fine og romantiske, og litt fordi den kunne symbolisert at vi giftet oss og stiftet familie før vi var helt “etablert”. Roar vet ikke helt om han synes, men han har funnet en som han synes var “grei”.
Hva synes dere?
Det vistejeg ikke. litt stilig da
Syntes de var rålekre. Ikke minst var tanken bak det veldig vakkert.
Sv:
Selvsagt kan du det skjønne deg. Ingen problem. Takker istedenfor
Stilig, det har eg ikke sett før
stilig
det har jeg ikke hørt om før
de var jo kjempe fine da
hvor har du funne de ?
Flotte ringer
Synes det er morsomt å se når ting blir brukt utenfor de rammene de først var tiltenkt. Når det er sagt, selv om ringene var fine, vet jeg ikke om det er de mest praktiske ringene å bruke i lengden 
kristina: disse fant jeg på etsy, men man kan finne til en rimelig penge på ebay. Bare søk på “silver spoon ring”
Margaret: Det var det Roar mente også. At de var litt store. Men jeg tror ikke det hadde vært noe problem for min del
Har aldri hørt om slike før, spennende bakgrunn. I begynnelsen av vår forlovelse brukte vi hjemmelagde perleringer. Men jeg kan faktisk på det sterkeste anbefale det helt tradisjonelle vanlige gullringene, som jeg nå har arvet av min mor! Den er mye finere en jeg trodde!
ja googla det å fant mange fine ringer
å de var jo kjempe billig de jeg fant 
kristina: Ikke sant
jeg har sett ringer nede i 200 kroner 
Kjempe pene ringer. Jeg ville nok valgt noe mindre
veldig kjekt da vist man ikke har rå til dyre ringer åsså med den søte historien bak da <3